Sobota 24. 10. 2015 10:30 10 kolo

25.10.2015 13:56

V tabulce jedenácté Františkovy Lázně doma o víkendu přivítaly celek z horní poloviny tabulky Březovou B. Tým, který z deseti odehraných utkání dokázal ukořistit 21 bodů za sedm výher a tři porážky s  kladným skóre 36 : 23. Favorit tohoto utkání byl tedy předem jasný, ale jak už zkušení diváci a fotbalisté vědí, hrát a porazit se dá každý, což ostatně dokázali naši fotbalisté, kteří do utkání vlítli od prvních minut. Již ve 3.minutě se po krásné kolmici řítil sám na brankáře Šiman Václav, který svou první stoprocentní gólovou šanci neproměnil! Ovšem o dvě minuty později změnil skóre na 1:0 Vošmik Robert, který technickou střelou zpoza vápna nedal brankáři šanci. Neuběhlo ani 60 vteřin a domácí se mohli radovat z navýšení skóre na 2:0 zásluhou Františka Nováka. Ve 12. min se Šiman Václav ocitl podruhé v utkání tváří v tvář s golmanem hostů, ale tentokrát si s brankářem hravě poradil .12. min 3:0 !  Březová B. už v té době působila odevzdaně a nebylo se čemu divit, když ve 22. min dával na 4:0 Homola Lukáš. Na hřišti byl vidět a cítit jediný tým a tím byly Františkovy Lázně! Na obranu hostů se valil útok za útokem a jeden ze zmiňovaných útoků dokázal proměnit v další branku Čvančara Josef. 25. min 5:0. ! Naprosto bezzubá Březová inkasovala do konce prvního poločasu ještě dvě branky a to když se ve 32.min po druhé v utkání prosadil Lukáš Homola a pak přidal svou druhou branku ve 42. minutě i Šiman Václav.

PRVNÍ POLOČAS TEDY DIVÁKŮM PŘINESL JEDNOSTRANOU PODÍVANU SE ZÁVEREČNÝM SKÓRE 7:0  Lidé přicházející na stadion nevěřili, že je skóre, takové jaké je !!! :-D

Hned na začátku druhé půle se trenér domácích rozhodl pro střídání, když nachlazený Jan Tržil přenechal své místo dalšímu Janovi, kterým byl s číslem dvanáct Jan Karafiát a Čvančara Martin vystřídal Lukáše Homolu. Celá druhá půle se nesla spíše v exibičním duchu, hráči domácích přestali být hladoví po gólech a hra se přenesla do středu hřiště. Každopádně František Novák nechtěl střelecky zůstat pozadu za Šimanem a Homolou, kteří už v té době měli dvě trefy a možná právě proto zvýšil v 53.min na 8:0 již zmiňovaný František Novák. V 65.min zahrál neštastně rukou v pokutovém území domácí Miroslav Falář,  což neuniklo zraku pana rozhodčího, který bez váhání nařídil pokutový kop. To se ovšem nelíbilo domácímu brankáři Lauko Františkovi, který to dal rázně najevo. Na pokutový kop si sice sáhnul, nicméně i přes to byl nucený lovit míč ze své sítě a za potlesk, který směřoval panu rozhodčímu si vykoledoval jedinou žlutou kartu v utkání. Střelcem byl hráč s číslem 11 Tišl Marek ! V 72. min opustil hřiště David Sčislák, kterého nahradil Heller Martin. Zápas se víceméně spíše dohrával, protože bylo zcela jasné, kdo si připíše tři body. V 85. minutě se na hřiště podíval ještě Haberle Milan, který nahradil Roberta Vošmika.  A konečně 88. min Matěj Heller upravil skóre na konečných 9:1. Hráč, který si tento gól za předvedený výkon zasloužil úplně nejvíc. Pokud bych měl vybrat nejlepšího hráče domácího celku, tak by jím byl právě on. Po celý zápas odváděl uprostřed hřiště černou práci, založil mnoho gólových i nególových šancí, vyhrál mnoho osobních soubojů a proto je třeba si takových hráčů vážit !!!!!!