Historie článků

Fr.Lázně - St.Role 4:3 (2:2) Pen: 5:3

Kohouti do utkání vlítli s vervou. V první půli si vypracovali hned několik slibných brankových příležitostí. Jako první se prosadil v 19. minutě Eisenreich Jindřich, který technickou střelou k tyči nedal brankáři nejmenší šanci. Ve 30. minutě navýšil vedení Kohoutů z pokutového kopu opět Jindřich Eisenreich . Po té se dostal do zakončení z voleje Milan Strnad, ale bohužel trefil pouze brankáře hostů. Také Tomáš Hajmacher mohl přidat další branku, ale zakončení mu nevyšlo podle představ. Ve 40. minutě fauloval v pokutovém území domácích Martin Lukáč a sudí nařídil pokutový kop, který bez problémů proměnil Sikora Martin. O 60 vteřin později vyrovnal po nedorozumění v obraně kohoutů Ondřej Šupík. V poločase druhém měli hosté několik nebezpečných příležitosti s kterými si ale brankář Valdman Pavel dokázal poradit. V 74. minutě se poprvé za Františkovy Lázně prosadil Tomáš Hajmacher. Bohužel Stará Role dokázala do konce utkání ještě odpovědět a to když Tomáš Došek dostal průnikovou přihrávku za obranu a v 79. minutě vyrovnal stav utkání na 3 : 3. V 85 minutě dostal červenou kartu Lukáč Martin, který zatáhl za dres unikajícího Jakuba Doška. Výhru kohoutů měl na noze Luboš Lavička, který se v 90 minutě řítil sám na brankáře hostů, ale ten ho vychytal a tak musely o vítězi tohoto utkání rozhodnout pokutové kopy, které lépe zvládli Františkovy Lázně.

Fr.Lázně - FC Cheb 1:2 (1:0)

A - tým nastoupil v derby proti FC Cheb ve velice oslabené sestavě a dohrával se třemi brankáři v poli. Chyběl Venca Šiman, kterého trápí svalové zranění. Do utkání nenastoupil také Lukáš Hibler, který dostal trest do konce sezóny. Již v sedmé minutě byl v pokutovém území faulovaný Eisenreich Jindřich, ale rozhodčí to nechalo ledově klidnými. Po té byla hra velmi opatrná a brankových příležitostí bylo velice málo. Až se ve 30. minutě utkání blýskl prvním gólem za Františkovy Lázně Strnad Milan. Na konci první půle nastřelil FC Cheb tyč brankové konstrukce Kohoutů, ale skóre se nezměnilo. Ve druhém poločase stojí za zmínku šance až ze 70. minuty, když se Hajmacher Tomáš dostal do samostatného úniku obhodil si brankáře, ale jeho střelu stačil vytěsnit vracejí se stoper FC Cheb. O minutu později běžel na branku hostů kapitán Kohoutů Eisenreich Jindřich, ale i ten těsně minul pravou tyč. Chvíli po té orazítkoval břevno FC Cheb Luboš Lavička, který vypálil z dobrých 35 metrů, ale ani to brankou neskončilo. Opět se potvrdilo staré známé pravidlo nedáš dostaneš a to když v 77. minutě vyrovnal na 1 : 1 Kutlák Ivan. Chleba se začal lámat v 81.minutě, kdy Františkovy Lázně vstřelili regulérní branku na 2 : 1 kterou sudí neuznali pro ofsajd, ale skutečnost byla jiná ( videozáznam z utkání to jasně dokazuje ) No a v minutě 87. zachybovala obrana domácích, když David Sčislák podcenil souboj s nabíhajícím Ivanem Kutlákem, kterého v pokutovém území zatáhl za dres. Sčislák vzápětí uviděl červenou kartu. A nařízenou penaltu bez problémů proměnil Nikolas Tůma.

Fr.Lázně - Chodov 3:2 (0:2)

Kohouti sehráli své mistrovské utkání na domácí půdě v netradiční hodinu. V sobotu od 18 hodin vyzvali TJ Spartak Chodov. Tým, který bojuje o udržení v Krajském přeboru mužů. Františkovým Lázním chybělo hned několik opor a do utkání nevstoupili vůbec šťastně. Již v páté minutě prohrávali po volném přímém kopu, který se štěstím proměnil Martin Vaclík a poslal hosty do vedení. V minutě třicáté zvýšil na dva nula po hezké kombinační akci Podolník Daniel a z Kohouty to nevypadalo vůbec dobře. Ve druhém poločase nastartoval stíhací jízdu domácí Radek Maxa, který vstřelil ve 48. minutě kontaktní branku a tím vrátil Kohouty zpět do utkání. O vyrovnání se postaral Eisenreich Jindřich, který střelou ze střední vzdálenosti překvapil golmana hostů a začínalo se opět od začátku. V 65. minutě uviděl Oláh Jaroslav druhou žlutou kartu v utkání, čím citelně oslabil hru hostů. V 85. minutě rozhodl o výhře Kohoutů svým druhým gólem Eisenreich Jindřich.

Fr.Lázně - N.Sedlo 6:0 (3:0)

Áčko o víkendu sehrálo velice nešťastné utkání s týmem FC Toužim. Již v páté minutě se k zakončení dostal Heller Matěj, který bohužel nastřelil pouze břevno. V minutě dvacáté kopal tým hostí rohový kop. V pokutovém území zůstal trestuhodně osamocený Drabík David, který skóroval a poslal domácí do vedení. O pár vteřin později nastřelil Eisenreich Jindřich opět brankovou konstrukci. V minutě pětadvacáté zvýšili domácí na rozdíl dvou branek, když se po dlouhém autovém vhazování dostal k míči Hotěk Miloslav a střelou z první propálil Valdmana Pavla, kterému balón prolétl mezi nohama. Kohouti měli po celý zápas opticky více ze hry, ale branky střílel pouze domácí celek. Ve druhém poločase přidala Toužim další čtyři góly a prohra 6 : 0 je zatím největším debaklem, který Kohouti v této sezóně obdrželi.

Fr.Lázně - Kr.Poříčí 1:0 (0:0)

Naše A- mužstvo se na jaře konečně dočkalo a poprvé bralo plný počet bodů. V sobotu 7.4. se kohouti utkali s Kr. Poříčím, kterému měli z podzimu co vracet a to když si z jejich hřiště odvezli prohru 3 : 1 . Tentokrát zápas Kohouti zvládli, zvítězili nejtěsnějším výsledkem 1 : 0. První poločas byl velice vyrovnaný, bojovný a opatrný. V poločase druhém vzali Kohouti taktovku do svých rukou a diktovali tempo po zbytek utkání. V 64. minutě rozhodl o výhře Kohoutů Luboš Lavička, který si připsal desátou branku v sezóně. v 90. minutě měli Kohouti výhodou pokutového kopu, ale Eisenreich Jindřich nastřelil pouze brankovou konstrukci a výsledek utkání se již nezměnil.

Hv.Cheb - Fr.Lázně 1:2 (0:1) Pen: 3:4

Kohouti v derby s Hvězdou Cheb přišli o jednobrankové vední díky smolné penaltě, kterou bez problémů v 79. minutě proměnil zkušený Veleman Pavel. Po řádné hrací době došlo na pokutové kopy, které lépe zvládly Františkovy Lázně a do tabulky si připsaly první dva body v jarní části.

Fr.Lázně - Lomnice 1:2 (0:1)

Kohouti do jarní části nevstoupili vůbec šťastně. Proti soupeři TJ Lomnice si hned ze začátku utkání vytvořili několik střeleckých příležitostí, ale branku vsítit nedokázali. Což potrestal v 15. min. utkání soupeř, když po nedorozumění našich obránců se záložníky dostal průnikovou přihrávku Daniel Novák, který poslal z rohu velkého vápna střílenou přihrávku před branku, brankář Valdman Pavel přihrávku sice vytěsnil, ale míč neudržel a dobíhající Martin Veselý, už měl jednoduchou úlohu a poslal hosty do jednobrankového vedení. Po přestávce dokázal srovnat Martin Lukáč, který ve vzdušném souboji dokázal přeskočit brankáře hostů a v 54. min. srovnal na 1 : 1. V 70. min. dokázal skórovat Mika Jiří a poslal hosty opět do jednobrankového vedení. Do konce hrací doby se stav již nezměnil a i napodruhé vyšli kohouti s týmem TJ Lomnice bodově naprázdno.

Přípravné utkání a prohra 3 : 0

Kohouti v neděli 18.02. odehráli své druhé přípravné utkání ve městě Chomutov s velmi kvalitním soupeřem TJ Spartak Perštejn, již od samého začátku utkání byla hra velmi vyrovnaná, ale branky stříleli pouze hráči Spartaku. Ve 20. minutě potrestal zaváhání našich obránců s brankářem Taverna Rodrigo a těsně před koncem prvního poločasu navýšil vedení po rohovém kopu obránce Nezbeda Jan. Druhou půli jsme si vypracovali několik střeleckých příležitostí, ale žádnou jsme nedokázali proměnit v branku. I poslední slovo měl tým Spartaku, když se po rychlém protiútoku trefil hráč Salák Michal a korigoval tak konečný výsledek na 3 : 0.

Neděle 12. 11. 2017 Žlutice - Fr.Lázně 2:3 (1:2)

Kohouti ve sněhové vánici odehráli své poslední utkání podzimní části na půdě Žlutic. První obrovskou šanci zahodil Václav Šiman, který ve 100% šanci nastřelil břevno. V 17. min. měli kohouti výhodu pokutového kopu, který proměnil kapitán týmu Eisenreich Jindřich. Ve 44. min. zvýšil na   2 : 0 pro Františkovy Lázně Lávička Luboš , ale bohužel Žlutice dokázali ihned reagovat a gólem do šatny snížil hráč Ebrle David na 2 : 1. V desáté minutě druhého poločasu kopali penaltu i domácí za hru rukou v pokutovém území 2 : 2. Po té se hra přesunula do středu hřiště a fotbal odpovídala terénu na kterém se utkání dohrávalo. V 62. min. dostal červenou kartu hráč Vojík Dominik. A v 80. min. vystřelil výhru kohoutům svým druhým gólem utkání Luboš Lavička.

Sobota 4. 11. 2017 10:30 Fr.Lázně - Citice 6:0 (3:0)

Kohouti o víkendu sehráli poslední domácí utkání podzimní části proti týmu TJ SOKOL CITICE. Utkání bylo na šance minimálně vyrovnané, ale s nadsázkou "Citice dát branku prostě nechtěli" hned ve druhé minutě zahodili pokutový kop v další šanci hráč Citic přestřelil branku z brankové čáry. Po té se probudilo mužstvo domácích a rozjeli představení v podobě šesti vstřelených branek, přičemž jedna byla hezčí než druhá.

STŘELCI: 16. Šiman Václav, 19. Hucl Jiří, 40. Šiman Václav, 50. Lávička Luboš, 69. Falář Miloslav, 16. Heller Matěj

Sobota 21. 10. 2017 10:30 St.Role - Fr.Lázně 1:5 (1:1)

Františkovy Lázně ve Staré Roli trápila koncovka, především v prvním poločase, kdy si kohouti vytvořili nespočet šancí, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. Za to Stará Role dokázala z minima vytěžit maximum a to když ve 36. minutě utkání proběhl obranou hráč s číslem 10 Voborský Roman, který poslal Starou roli do vedení. Kohouti stihli do poločasu ještě vyrovnat. Matěj Heller se ve 44. minutě trefil z dobrých 25 metrů nádhernou technickou střelou kolem golmana domácího týmu . Druhý poločas se šance dařilo proměňovat a utkání odehrávalo pouze na polovině Staré Role.

Branky :

36. Voborský Roman - 44. Heller Matěj, 46. Šiman Václav, 55. Eisenreich Jindřich, 68. Hucl Jiří, 71. Šiman Václav

Sobota 14. 10. 2017 10:30 Fr.Lázně - Loko K.Vary 3 : 0 KONTUMAČNĚ

Lokomotiva Karlovy Vary se na plánované utkání osmého kola krajského přeboru mužů nedostavila a utkání se tak kontumovalo ve prospěch kohoutů 3 : 0

Pátek 6. 10. 2017 18:00 FC Cheb - Fr.Lázně 2:1 (1:1) Pen: 9:8

Kohouti sehráli své mistrovské utkání již v pátek podvečer s týmem FC Cheb. Utkání se hrálo na umělém trávníku s umělým osvětlením za mrazivého počasí v komorní atmosféře. Kohouti sice měli více ze hry, ale gól vytěžit nedokázali. Naopak, před koncem prvního poločasu inkasovali ze standardní situace. Ve druhém poločase jsme opět měli územní převahu a odměnou nám bylo vyrovnání na 1 : 1 branku vstřelil Luboš Lavička. Po té musel odstoupit Václav Šiman, vinou bylo svalové zranění. Do konce utkání už se skóre neměnilo a proto museli rozhodnout pokutové kopy ve kterých byl FC Cheb šťastnější.

Sobota 30. 9. 2017 Fr.Lázně - Ostrov 6:5 (2:2) Pen: 5:4

Kohouti o víkendu sehráli na domácím hřišti divácky nesmírně zajímavé utkání. Fr. Lázně hostily FK Ostrov, který za sedm soutěžních kol nepoznal přemožitele a se skóre 39 : 0 byl "mírným" favoritem. Píši mírným, protože Kohouti dokazují, že jsou na domácí půdě nesmírně silní, za tři soutěžní kola doma dokázali nastřílet 15 branek a inkasovali pouze jednou. Veškeré předpoklady, že utkání bude vyrovnané se začaly naplňovat již od prvních minut. Utkání bylo plné zvratů a obratů. V řádné hrací době diváci viděli celkem deset branek. Zápas gradoval až do samotného konce, ve kterém rozhodovali pokutové kopy, které kohouti zvládli a nakonec zvítězili 6 : 5

Sobota 23. 9. 2017 Chodov - Fr.Lázně 0:1 (0:0)

A-tým odcestoval do Chodova citelně oslabený, chyběl hlavní trenér Petr Uzel a tahoun záložní řady Lukáš Hibler. Ještě hůř bylo hned ve třetí minutě utkání, když se vážně zranil brankář František Lauko a musel být ihned hospitalizovaný do Sokolovské nemocnice. I přes všechny tyto nástrahy jsme dokázali ubojovat výhru 0 : 1 a to když se po krásné kombinaci trefil v 80. min Václav Šiman.