Rozhovor s trenérem A-týmu Petrem Uzlem 

 Ahoj, ty už nějaký ten pátek ve Františkových Lázních působíš, dříve jako hráč a dnes už jen jako trenér. Dokážeš nám takhle z hlavy povědět, jak dlouho tu trénuješ ?

Ano, to je pravda. Jako hráč jsem ve fotbalovém klubu FC Františkovy Lázně působil již v roce 1971 a aktivním hráčskou kariéru jsem ukončil v roce 2011. Od roku 1999 tu působím také jako trenér, začínal jsem u žákovských kategorií, takže zde kroutím osmnáctou sezónu.

2. Začneme asi úplně od začátku. V roce 2016 jste hráli 1.A třídu Karlovarského kraje, ve které to chvíli vypadalo dost nadějně. Nakonec jste bohužel obsadili až sedmou příčku. Také jste měli sérii šesti výher v řadě, proč si myslíš, že jste nedokázali udržet stabilní výkonnost po celou sezónu ?

Sezóna 2016 / 2017 byla jedna velká horská dráha, začátek nám moc nevyšel a museli jsme se spoléhat pouze na body z domácího prostředí. Pak ale přišlo období, že se kluci začali scházet na trénincích a hned to v zápasech bylo znát. Nicméně kádr byl příliš úzký na to, aby se mohlo pomýšlet na postupová místa.

3. Byl jsi se sedmým místem spokojený ?

Samozřejmě, že jsem spokojený nebyl, protože jsem věděl, že hráči, které jsem měl k dispozici, mají na víc než je sedmá příčka v 1.A třídě. Kluci mají svá zaměstnání, rodiny a ne všichni si najdou čas na svého koníčka, kterým pro ně fotbal třikrát v týdnu je.

4. Po sezóně 2016 jste obdrželi nabídku díky shodě událostí hrát Krajský přebor, byl jsi rozhodnutý výzvu přijmout bez váhání ?

Již před koncem soutěže jsem tušil, že týmy před námi nabídku postupu nepřijmou, tak jsem oslovil naše kmenové hráče, působící v zahraničí s myšlenku návratu do klubu. Z pouhé myšlenky se nakonec stala realita a hráči se opravdu vrátili do mateřského oddílu. A za těchto podmínek jsem neváhal ani vteřinu.

5. V té době kolovali zvěsti, že si od trénovaní chceš odpočinout, je to pravda ?

Ano, to je pravda, ale navrátilci mi dali novou motivaci do trénování. Jsou to kluci, kteří mi prošli pod rukama v mládežnické kategorii a moc jsem se na opětovnou spolupráci s nimi těšil.

6. Jak moc se změnil váš kádr oproti minulému roku ?

O proti minulému roku se kádr změnil dost výrazným způsobem, v podstatě nezůstal kámen na kameni. V základní sestavě zůstali pouze čtyři hráči a to brankář František Lauko, dále obránci Miroslav Falář, Daniel Dušák a v neposlední řadě tahoun týmu Václav Šiman.

7. Přišla spousta nových hráčů, ale to většinou znamená větší konkurenci v mužstvu. Prozradíš nám, s kolika hráči jsi začínal letní přípravu 2017 a kolik jich je v mužstvu teď ?

Letní přípravu jsem začal s 26 hráči. Ze začátku vládla optimistická nálada u všech hráčů a 100% přístup k tréninkům. Postupem času se kádr začal rapidně zužovat. A v současné době mám pouhých 16 hráčů. U některých hráčů bylo znát, že 1. A třída je jejich dosavadní maximum a jiní se nedokázali vyrovnat s konkurencí, která v týmu zcela jistě byla a stále je.

8. Jsme v polovině skvěle rozehrané sezóny, která bude ještě dlouhá. Nemáš trochu obavy, že ti teď někteří hráči budou trochu chybět ?

Obavy určitě trochu mám, v kádru máme kluky pracující v Německu na směny a ne vždy je jejich práce v souladu s fotbalem. V klubu máme i své dorostence, kteří mají potenciál prosadit se v A týmu. ( Hubáček, Kadlec, Kubát, Rejman, Klokočník , Komárek )

9. Přestupové období je za dveřmi, tak nás určitě všechny zajímá, jestli máš vyhlídnutého nějakého žolíka ?

A- tým posílí brankář Pavel Valdman. V jednání je také Pavel Kořistka, který momentálně působí v Karlových Varech a Michal Jakubec hrající za Dolní Žandov, někdejší divizní hráč.

10. Jak jsem se již zmiňoval, sezóna je rozjetá na výbornou, třetí místo se ztrátou tři body na první Ostrov, mluví samo za sebe. Otázka zní, očekával jsi před začátkem sezóny, že budete bojovat o prvenství v soutěži ?

Naším cílem je po kvalitní zimní přípravě, v jarní části potrápit Ostrov i Lomnici a poprat se o přední příčky. A to, že jsme takhle vysoko, mě nijak nepřekvapuje. Věděl jsem, že hráči, kteří přicházejí ,mají svou kvalitu.

11.Co by bylo dál, kdyby se vám Krajský přebor povedlo ovládnout? Je nějaká možnost postupu do divizní soutěže ?

Asi nebude takový problém ovládnout Krajský přebor, jako pak sehnat finance na Divizní soutěž. Bez většího sponzora nebo větší podpory města to není dost dobře možné. Co já vím, tak roční rozpočet pro divizní klub se pohybuje řádově kolem 1 až 2 miliónů.

12. Trénoval jsi někdy někoho, kdo se prosadil v profesionálním fotbale ?

Za mou trenérskou kariéru mi prošlo rukama mnoho dobrých fotbalistů, ale nejvíce jsem pyšný na Laca Takáče, který v současné době hraje v Mladé Boleslavy první ligu a zároveň je reprezentantem ČR do 21 let.

13.Já ti děkuji za rozhovor a na závěr se nemohu nezeptat, Sparta nebo Slávie?

Jednoznačně Sparta !!!

Smích

                                                                                                                                Napsal : Dave